Bakır Tava 18cm

Ürün Kodu: bakır tava,bakır tava fiyatı,bakır tava fiyatları,bakır tava çeş

Marka: Tepsicim.com

Bilgi : Bu ürünümüzden minimum 1 Ad. sipariş verebilirsiniz.

48.00 TL
Ürün geçici olarak temin edilememektedir.
LÜTFEN ÖNCELİKLE AŞAĞIDAN SEÇİMİNİZİ YAPINIZ

Bakır  Tava 18cm

Çap 18 cm

Derinlik 4 cm

Ağırlık 500 gram

 
Minimum sipariş adeti:1 adet
Alışverişin güvenli adresi tepsicim.com
 
Bakır tencere ve tavaları tüm dünya mutfaklarının çok mühim bir öğesi kılan özelliği, muhteşem ısı iletkenliğidir. Paslanmaz çeliğe göre 20 kat daha iletken olan bakır tencere ve tavalarınızın, hem altı hem duvarları aynı anda ısındığından, yemeğiniz eşit ve uygun bir yavaşlık ile pişer. Tepsicim olarak size sunduğumuz bakır tencere ve tavalarımızın içi kurşunsuz kalay ile kaplıdır. Kalay ve bakır birleşiminin avantajları tüm dünyada kabul görmüş ve ünlü aşçıların tercihi olmuştur. Bu avantajlara ek olarak, Tepsicim’nün seleksiyonlarında üst sınıf bir detay ve mükemmelliyetçi işçiliğin bir araya geldiğini farkedeceksiniz.
 
Bakır tencere ve tavaları sağlıklı kılan bir diğer özelliği anti-bakteriyel olmasıdır zira mikrop ve bakteriler bakır üzerinde yaşam sağlayamazlar. Bakır bu mikroorganizmalar için zehirlidir. Bu sebeple iyi hastanelerde su boru ve kapı kollarının bakırdan yapılması uygun görülür.
 
Bu bakır tencerede kullanılan bakır kalındır. İndüksiyon ocaklardan gazlı ocaklara her tip ısıtıcıya uygundur. Tepsicim seleksiyonlarında 10 cm çaptan, 30 cm çapa kadar geniş bir tencere, tava, sahan yelpazesi bulabilirsiniz. Ölçü vererek üretmek istediğiniz özel projeleriniz için (ince uzun balık sahanı, derin kalaysız reçel kazanı gibi) ekibimize ulaşabilirsiniz.
 
Bakır tencere, tava koleksiyonumuzda kalite, sağlık ile beraber evinizin dekoruna ve masanızın sunumuna göz zevki de gelir. İşçiliği ile arkadaşlarınızın ilgisini doğrudan çekecek olan bakır tencerelerinizi, kristal ve gümüşleriniz ile ağırladığınız misafirlerinize sunumda kullanabilirsiniz.
 
Kalaylı ve Kalaysız Bakır
Kalaysız bakır tencereleri sadece reçeller için kullanılır. Aşçıların şurup, karamel, çikolata yapmak için kullandığı bakır kazanlarda kalay kaplama olmaz. Şekerin erime sıcaklığı 180 °C’nin üzerindedir ve bu kalay kaplamayı bozabilir. Bakır pasının engellenmesi için, bakır tencere-tava içinde yemek soğutulmaya bırakılmaz. Bakır tencere tava içinde pişirme bittikten sonra yemek komple dışarı alınmalı ve buzdolabında saklanacaksa farklı bir kaba yerleştirilmelidir.
 
Bakır tencere ve tavalarınızda, zamanla kalay tabakasının renk değiştirerek karardığını veya daha az gri renge kavuştuğunu görürsünüz. Bunun sebebi, içinde pişen yemeğin orantısız biçimde yüzeye dağılmasıdır. Bu renk değişimi son derece normaldir ve sağlığınıza bir tehdit unsuru oluşturmaz. Bakırınızın üzerindeki lekeleri asla sert süngerle çıkarmayı denemeyin zira kalay tabakasına zarar verebilirsiniz.
 
Kalaylı bakırlar asla ocakta içi boşken ısıtılmamalıdır. Kalayın erime sıcaklığı 230 °C’dir ve böyle bir durumda zarar görebilir. Bakırlarınızın kalayı zaman içinde kullanıldıkça, 2-3 senelik vadelerde yenilenmeyi gerektirecektir. Bu amaca yönelik Tepsicim ile bağlantıya geçebilirsiniz.
 
Bakır Tencere, Tavalarınızın Bakımı
Bakırınızın ısındıkça renk değiştirmesi son derece normaldir ve yemeğinize asla zarar vermez. Yumuşak bir metal olan bakır, çiziklere karşı hassastır. Tepsicim bakır tencereniz size sunulmadan evvel, ayna görünümünde nihai parlaklığını bakıra verir. Bakır ürünler el işçiliği ile üretildiği için, çok küçük detayda saklı kusurlar bu ürünün el yapımı olduğunun kanıtı olup, yemeklerinizin üzerinde asla bir negatif etkiye sahip değildir. Bakır ürünlerinizi kullanmadığınız zaman kuru bir ortamda saklamanız önerilir. Yıkadıktan sonra iyice durulayınız ve üzerinde leke istemiyorsanız su damlacıkları bırakmayınız. Tepsicim’nden edinebileceğiniz bakır cilası ile bakırınızı parlatabilirsiniz. Alternatif olarak, bakır tencere ve tavalarınızı geleneksel bir metod olan, limon suyu ve tuzlu suya bandıracağınız yumuşak sünger ile silebilirsiniz. Kalaylı bakırlarınızı asla sert sünger ile silmeyiniz.
 
Tercihlerinizde Bakır Kalınlığı
Eğer kullandığınız ocak gazlı ise, piyasada çok yaygın ve ucuz olan ince bakır sahanları size tavsiye edemeyiz. Bu tip ürünler sadece, indüksiyon ocaklar için uygun sayılabilir zira bu tip ocaklar ısı kontrolünde etkindir. Gazlı ocaklarda ince bakırdan sahan ve tencere kullanımı, tavaya yemeğinizin yapışmasına sebep olabilir. Piyasada ucuz bakır algısı yaratmak adına, bazı üreticiler 0.6 milimetreden bakır tencere ve sahanlarla müşteriyi yanıltmaktadır. Bu tip ürünlere dikkat ediniz, 0.6 milimetreden çekilmiş bakır ürünler kısa zamanda bozulacak ve sağlığınıza tehdit olacaktır.
 
 

 

Bankalara özel taksit seçenekleri :

Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 iş günü içerisinde firmamızın düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. * İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA!

Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

* İadeler mutlak surette orjinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. * Tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. * İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. * İade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır..

Yukarı Git
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4